شاه میگو با سس انبه | ماهی مارکت

شاه میگو #سوخاری با سس انبه

مواد لازم :

فیله میگو ۱ کیلو
آبلیمو ۳ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۱ عدد
سیر ۵ حبه
آرد سفید ۱ لیوان
آرد سوخاری ۱ لیوان
روغن سرخ کردنی به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
نمک به میزان لازم

دستور پخت :

ابتدا میگو ها را تمیز می کنیم و درون یک ظرف مناسب می ریزیم. برای طعم دار کردن میگوها ، آبلیمو را به همراه مقداری نمک و فلفل به میگو ها اضافه می کنیم. پس از این کار سیرها را رنده می کنیم و به میگو ها اضافه می کنیم.

مواد را خوب مخلوط می کنیم به صورتی که مواد به تمام قسمت های میگو ها برسد. سپس یک سلفون روی ظرف می کشیم و آنرا برای مدت ۳ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مواد طعم دهنده جذب میگو ها شوند و میگو ها طعم دار شوند.

پس از اینکه شاه میگو ها طعم دار شدند آنها را از یخچال خارج می کنیم. حالا درون ۳ کاسه مجزا آرد سفید ، آرد سوخاری و تخم مرغ را می ریزیم. تخم مرغ را کمی هم می زنیم تا بافتش از هم جدا شود. یک تابه گود روی حرارت قرار می دهیم.

مقداری روغن داخل تابه می ریزیم و اجازه می دهیم روغن کاملا داغ شود ، سپس میگوها را به ترتیب در آرد سفید ، تخم مرغ و آرد سوخاری می زنیم و در تابه می اندازیم تا سرخ شوند. پس از اینکه شاه میگو ها طلایی شدند از روغن خارج می کنیم.

و درون یک صافی فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافی میگوها خارج شود. به همین ترتیب تمام میگوها را سوخاری می کنیم. در کنار میگو سوخاری می توانیم غذاهایی مانندسیب زمینی سرخ کرده و سالاد فصل هم استفاده کنیم .

قیمت و موجودی انواع میگوها

میگو

.
تیر 4, 1400